O společnosti GUMA spol. s r.o.

Není snadné čelit konkurenci velkých obchodních řetězců. Způsobem, kterým konkurujeme my, je schopnost zajistit každému zákazníkovi právě takové zboží, které potřebuje a žádá. Nezáleží na tom jedná-li se o 200 metrovou hadici nebo půlmetrovou hadičku. Od dodavatelů dokážeme získat téměř vše, co naši zákaznící potřebují.

Historie společnosti

V roce 1937 založil Otto Schliedler podnik, kterému dal výjimečnou sortimentní orientaci a udělal tak podnik jedinečný. O výrobky z gumy, o lepidla, tmely, plasty, linolea a další produkty projevovali zákazníci nebývalý zájem. Prodejna Guma začala být záhy proslulá a je pro ni charakteristické, ži si pro zboží z Ječné 24 jezdili nejen řemeslníci a kutilové, ale uplatňovalo se i ve velkých podnicích, například jako podklady pod těžké stroje v továrních halách nebo podlahová krytinav tramvajích a železničních vagonech.

Po znárodnění v roce 1948 zakladatel v obchodě zůsta, avšak dostal národního správce - naštěstí jím byl Václav Veselý senior. Když Gumu převzalo Drobné zboží Praha a Otto Schliedler byl po nějakém čase povolán do ústředí tohoto podniku, aby tam působil jako ekonom, pan Veselý senior se stal vedoucím prodejny. Tradice pokračovala, sortiment se v základním složení neměnil, rovněž zákaznická struktura zůstavala zachována. V první polovině sedmdesátých let pan Veselý starší odešel do důchodu a otcovo místo zaujal syn Václav Veselý junior. Pan Veselý mladší patřil záhy k nejznámějším obchodníkům v Praze.

V 70. letech byl sortiment rozšířen také o molitanové výrobky, které společnost společně s Gumotex Břeclav úspěšně uvedla na trh.

Václav Veselý roku 1990 obchod od Drobného zboží zakoupil.

Mapa mapa

Otvírací hodiny
Pondělí 9:00 - 18:00
Úterý 9:00 - 18:00
Středa 9:00 - 18:00
Čtvrtek 9:00 - 18:00
Pátek 9:00 - 18:00
Sobota, Neděle zavřeno
Telefonní kontakt
+420 224 918 411